- Analizę stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektu
- Instrukcję bezpieczeństwa pożarowego
- Ocenę zagrożenia wybuchem
- Scenariusz pożarowy
- Inne opracowania w zależności od potrzeb.
Zagadnienia ochrony przeciwpożarowej budynków są niezwykle rozbudowane i stosunkowo zawiłe. Niejednokrotnie korzystne jest zlecenie wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej osobie posiadającej ugruntowaną wiedzę w tym temacie. Nasza firma oferuje usługi rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych obejmujące między innymi nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych w firmach i instytucjach.
Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, oferujemy pomoc od samego początku procesu związanego z powstaniem budynku. Na Państwa życzenie zajmiemy się zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej w sposób gwarantujący wykonanie obiektu zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami i normami.
Oferujemy:
Niejednokrotnie właściciele i zarządcy obiektów zadają sobie pytanie czy ich budynki spełniają podstawowe wymagania bezpieczeństwa. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z opinii osób profesjonalnie zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nasza firma opracuje dla Państwa:
Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych jest osobą posiadającą stosowne uprawnienia nadane przez Komendanta Głównego PSP. Aby uzyskać uprawnienia rzeczoznawcy należy spełnić dwa warunki: posiadać min. 5 lat praktyki oraz zdać państwowy egzamin pisemny i ustny przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Komendanta Głównego PSP. Zakres wiedzy rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż. podlega weryfikacji w okresach pięcioletnich. Istotą powołania do życia funkcji rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych było zapewnienie nadzoru nad prawidłowym stosowaniem przepisów przeciwpożarowych w projektach budowlanych i instalacyjnych. W chwili obecnej, projekty większych obiektów wymagają obligatoryjnego uzgodnienia rzeczoznawcy, natomiast inne mogę być zatwierdzane dobrowolnie. Niezbędne jest również opiniowanie projektów instalacji przeciwpożarowych.
Każda gaśnica lub inne urządzenie gaśnicze w celu prawidłowego działania wymaga okresowych przeglądów, konserwacji i ewentualnych remontów. Uwarunkowane jest to zarówno przepisami prawa (§3.3. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów Dz. U. Nr 109 P0oz. 719, jak i wymaganiami technicznymi producentów sprzętu przeciwpożarowego. Brak oznakowania i dokumentów stwierdzających przeprowadzenie konserwacji i legalizacji gaśnic jest podstawą nałożenia grzywny przez kontrolującego obiekt. W przypadku pożaru firma ubezpieczeniowa może nie wypłacić odszkodowania za szkody wyrządzone przez pożar.
Legalizacji i przeglądom podlegają
Instalacje i urządzenia przeciwpożarowe mają istotny wpływ na bezpieczeństwo obiektów i ich użytkowników. W zależności od rodzaju i wielkości budynku stosowanie niektórych zabezpieczeń jest obligatoryjnie wymagane przepisami przeciwpożarowymi lub może być dobrowolne.
Nasza firma oferuje Państwu możliwość zabezpieczenia obiektów w dowolne obecnie stosowane urządzenia i instalacje przeciwpożarowe. Projektujemy i wykonujemy następujące instalacje:
Ekspertyzy przeciwpożarowe są niejednokrotnie wymagane przy przebudowie, rozbudowie, modernizacji lub zmianie sposobu użytkowania obiektów istniejących. Ekspertyzy ppoż. możemy podzielić na odnoszące się do wymagań w zakresie warunków techiczno – budowlanych oraz do innych przepisów przeciwpożarowych.
Nasza firma oferuje wykonanie ekspertyz technicznych z zakresu ochrony przeciwpożarowej w trybie:
Opracowujemy dokumentację i występujemy w imieniu inwestorów do Komendantów Wojewódzkich PSP w sprawach dotyczących zaopatrzenia w wodę i dróg pożarowych w trybie:
Oferujemy również wykonanie dokumentacji i wystąpienie do Komendantów Wojewódzkich PSP w sprawach odstępstw od przepisów dotyczących obiektów związanych z przemysłem petrochemicznym, w tybie §3 ust. 4 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21.11.2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie.